Kupowanie Lajków i Followersów - dla kogo i czy warto? - GetFans

Kupowanie Lajków i Followersów - dla kogo i czy warto?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób rozważa kupienie pakietu obserwujących. Takie podejście umotywowane jest najczęściej poprawą swojego wizerunku w mediach społecznościowych. Większość naszych klientów to firmy, które wykupują obserwujących lub subskrypcje dla profili firmowych. Pojawia się tutaj pytanie czy warto wydać kilkadziesiąt złotych i uzupełnić swój profil o kilka tysięcy obserwujących?

Kupownie Followersów to nie kupowanie klientów

Część naszych odbiorców pisze do nas z pytaniem czy jeżeli dostarczymy followersów na profil na Instagramie to automatycznie ta grupa dostarczonych obserwujących może zostać potencjalnymi klientami. Od razu dajemy stanowczą odpowiedź - nie. Kupowania followersów nie ma na celu szybkiego zwiększenie potencjalnych klientów. Trzeba zrozumieć, że jest to efekt długofalowy i zwiększona liczba obserwujących wpłynie pozytywnie na pozycjonowanie profilu w algorytmach Facebooka, Instagrama czy TikToka. Sami kupieni obserwujący nie będą od Ciebie nic kupować. Ba! Nie będą się nawet angażować ponieważ ich jedynym zdaniem jest ładne prezentowanie się jako liczby na profilu.

Mówiąc krótko - jeżeli kupisz na przykład 1000 followersów to Twój profil będzie lepiej pozycjonowany, będzie lepiej wyglądać w oczach klientów, którzy dopiero odwiedzili Twój profil w celu sprawdzenia jak prezentują się Twoje usługi czy też produkty. 

Jakie ryzyko niesie ze sobą kupowanie Lajków i Followersów?

Jeżeli stanowczo przegniesz pałę to Twój profil będzie wyglądał po prostu sztucznie. Osoby, które spędzają dużo czasu na Instagramie od razu poznają, że profil jest sztucznie wspomagany. Dlatego ważny jest umiar i konsekwencja. Wykupienie tysięcy followersów i jednocześnie pozwalanie na to, aby posty miały po kilkanaście polubień jest proszeniem się o kiepski wizerunek. Najlepiej zachować balans, w którym liczba polubień stanowi 5-10% liczby obserwujących. 

Druga sprawa to ryzykowanie utratą konta. Jeżeli kupujesz Lajki od szemranych dostawców, którzy za 5zł oferują tysiące polubień to nie zdziw się jeżeli Twoje konto zostanie zawieszone lub nawet zablokowane. Ceny nie biorą się z nikąd i uzasadnione są tym jak ciężko jest pozyskać realnego użytkownika, który kliknie "obserwuj" na Twoim profilu. Skrajnie tanie oferty najczęściej są to zwyczajne farmy botów, gdzie polubienia są niskiej jakości i istnieje duża szansa, że znikną po tygodniu. Certyfikowani dostawcy zawsze dają gwarancję uzupełnienia, która zabezpiecza kupującego przed ewentualnymi spadkami. 

Mitem jest to, że spadki nie zdarzają się w przypadku wykupienia prawdziwych followersów. Niektórzy sprzedawcy starają się przekonać, że jeżeli kupisz od nich obserwujących to masz gwarancję tego, że żaden z nich nie zniknie. Jest to oczywista nieprawda ponieważ Facebook, Instagram, YouTube oraz TikTok posiadają filtry zabezpieczające i przy większych ilościach po prostu nie da się uniknąć spadków. Tak jak wspomniałem wcześniej - certyfikowani dostawcy (jak my) zawsze oferują pełną gwarancję i uzupełnienie ewentualnych spadków bez dodatkowych opłat. 

Czy kupowanie Followersów jest legalne?

Jeżeli mówimy o prawie Państwowym to nie ma żadnych przepisów mówiących o tym, że jest to nielegalne. Portale społecznościowe typu Facebook, YouTube, TikTok czy Instagram mają w regulaminach adnotację, że nie jest legalnym używanie botów do podbijania swoich statystyki. Oznacza to, że kupowanie najniższej jakości obserwujących od szemranych dostawców jest nielegalne. Co innego jeżeli każdy użytkownik, który obserwuje Twój profil jest prawdziwą osobą, która na codzień korzysta z portalu społecznościowego. Żaden Facebook czy TikTok nie mogą zabronić mu polajkować akurat Twojego posta czy profilu. 

Dlatego tak jak wspomniałem - jeżeli zamierzasz kupić followersów czy lajki to nie radzę oszczędzać. Może się to bardzo źle skończyć. Dlatego zawsze korzystaj z usług wiarygodnych firm, które posiadają zweryfikowane opinie na portalach takich jak:

  • Opineo
  • Trustpilot
  • Ceneo

Komu opłaca się pobić swój ruch?

Myślę, że najprościej będzie podzielić poszczególne przypadki na grupy tak, abyś mógł samodzielnie określić czy klasyfikujesz się do jednej z nich.

Młode firmy - Jeżeli dopiero zaczynasz biznes, masz pierwszych klientów, ale na Instagramie masz zaledwie kilkunastu obserwujących to musisz zdawać sobie sprawę z tego, że potencjalny nabywca, który wejdzie na Twój profil nie będzie darzył Cię dużym zaufaniem. Dlatego dobrze podbić liczbę obserwujących oraz wykupić polubienia, które będą stanowić około 5-10% ilości obserwujących. 

Początkujący Influencerzy - jeżeli aspirujesz do tego żeby zostać gwiazdą Instagrama czy TikToka to musisz liczyć się z ogromną konkurencją. Jeżeli tworzysz dobre treści, a w dodatku dobrze się prezentujesz to masz duże szanse na sukces. Jednak może być potrzebny wspomagacz w postaci większej liczby polubień pod postem. Dzięki temu wyprzedzisz podobnej wielkości profile i będziesz zbierać większe zasięgi. Im wyższa pozycja w wyszukiwarce do tym większej liczby prawdziwych użytkowników dotrzesz

Jeżeli Twój profil nie ma nic wspólnego z prowadzeniem biznesu i nie zamierzasz stać się gwiazdą internetów to w większości przypadków wspieranie się pakietami obserwujących jest zbędne. Oczywiście są wyjątki takie jak kupowanie lajków pod postami konkursowymi, ale jest to margines naszych zamówień. Mam nadzieję, że ten post był pomocny i już wiesz czy kupowanie obserwujących jest dla Ciebie. 

Gorąco zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty, która obejmuje możliwość kupienia lajków, obserwujących, wyświetleń i wiele więcej na różnych portalach społecznościowych - zaczynając od Instagrama, przez YouTube i TikTok, aż po Clubhouse! 

Powrót do blogu

Chcesz zdobyć obserwujących?

Sprawdź naszą ofertę. Kup lajki i obserwacje na media społecznościowe.