O której dodawać zdjęcia na Instagram? (Najlepsze Dni i Godziny)

O której dodawać zdjęcia na Instagram? (Najlepsze Dni i Godziny)

Jeżeli decydujesz się na wrzucenie fotki na Instagram to na pewno chcesz, aby jak najwięcej osób zobaczyło Twój post. Ale kiedy publikować na Instagramie? Aby zmaksymalizować swoje szanse na duże zasięgi dobrze jest dodawać zdjęcia w odpowiednich godzinach. W tym artykule przedstawimy Ci najlepsze godziny dodawania fotek na Insta z podziałem na dni oraz branże. Zapraszam do lektury! 

Dlaczego czas dodawania zdjęć na Instagram jest istotny?

Jeżeli chcesz, aby Twój post zrobił jak najlepsze zasięgi to kluczowe są pierwsze godziny od dodania fotki. Jeżeli zbierzesz dużo lajków oraz komentarzy to istnieje szansa, że algorytm zacznie częściej polecać Twoje treści innym użytkownikom. 

Publikując zdjęcia w odpowiednie dni oraz godziny, zwiększasz swoje szanse na wykorzystanie potencjału Twoich obserwujących

Przełącz na konto profesjonalne, aby poznać dokładne liczby. 

Najlepsze godziny dodawania zdjęć na Instagram

Instagram posiada wbudowaną funkcję konta profesjonalnego (firmowego). Na szczęście nie musisz posiadać firmy, aby móc skorzystać z tej funkcji. Konto profesjonalne pozwala Ci poznać bardziej szczegółowe statystyki takie jak widzisz na obrazku powyżej. 

Możesz wybrać dzień i znaleźć najlepsze godziny publikacji. Na przykładzie mojego profilu widać, że najwięcej aktywnych obserwujących jest w piątek między godziną 15:00, a 18:00. Sprawdź jak wygląda to u Ciebie.

Jak przełączyć konto na profesjonalne? 

 1. Zaloguj się do aplikacji Instagram. 
 2. Przejdź do swojego profilu
 3. Naciśnij 3 kreski w prawym górnym rogu ekranu
 4. Wybierz opcję "Typ konta i narzędzia" 
 5. Kliknij "przejdź na konto profesjonalne" 

Jak znaleźć statystyki followersów? 

 1. Zaloguj się do Instagrama. 
 2. Przejdź do swojego profilu 
 3. Naciśnij na "pulpit profesjonalny" 
 4. Kliknij na "łączna liczba obserwatorów" 
 5. Zajedź na sam dół. 

Od czego zależą godziny publikacji? 

Jest kilka czynników, które wpływają na sugerowane godziny dodawania postów. Musisz zastanowić się do jakiej grupy docelowej docierasz. Na podstawie tego możesz określić kiedy mniej więcej powinieneś opublikować post.

A jeżeli nie chce Ci się nad tym myśleć to spokojnie - w dalszej części tego artykułu pokażemy Ci szybki sposób jak poznać konkretne godziny dopasowane indywidualnie do Twojego konta. 

 • Demografia - skąd pochodzą Twoi obserwujący? Jeżeli posiadasz głównie obserwujących z jednego kraju to nie musisz się tym przejmować. W przypadku jeżeli posiadasz międzynarodową publikę to powinieneś dopasować się do godzin, które będą najlepsze dla większości regionów. 

 • Wiek odbiorców - Twoi obserwujący to młodzież czy dorośli? Publikuj zdjęcia wtedy kiedy obserwatorzy są w domu i skończyli już pracę lub wrócili ze szkoły. 

Godziny publikacji w zależności od branży 

Działasz w biznesie i chcesz dotrzeć do jak największej ilości klientów? Dla Ciebie większe zasięgi = większe pieniądze. Dlatego cytujemy badania przeprowadzone przez Social Pilot, który przyjrzał się dokładnie dniom i godzinom publikacji z podziałem na branże. Dane pochodzą z Social Pilot

 • Podróże - 10:00 do 12:00 oraz 19:00 do 21:00
 • Moda i styl - 12:00 do 14:00 oraz 17:00 do 19:00
 • Fitness - 6:00 do 8:00 oraz 17:00 do 19:00
 • Gastronomia - 12:00 do 14:00
 • Marketing cyfrowy - 9:00 do 11:00 oraz 13:00 do 15:00
 • Firmy IT - Od 10:00 do 12:00 

Kiedy najlepiej publikować zdjęcia na Instagramie? 

heatmapa najlepszych godzin i dni do publikowania postów na IG

Jak możemy się domyślić ten temat został już wielokrotnie zbadany przez ekspertów. Dlatego najlepiej będzie jeżeli przytoczymy tutaj wyniki badań przeprowadzonych przez Sprout Social

 • Poniedziałek - 10:00 do 12:00
 • Wtorek - 9:00 do 14:00
 • Środa - 9:00 do 13:00 
 • Czwartek - 9:00 do 14:00
 • Piątek - 9:00 do 11:00

Naszym zdaniem te dane są zbyt ogólne, aby były praktyczne. Bazują na wielu różnych strefach czasowych i sprawdzą się głównie u osób, które mają międzynarodową publikę.

Sam widzisz, że na przykładzie mojego konta powinienem publikować w piątek po godzinie 15:00. I są to oficjalne statystyki Instagrama. 

Przydatne wskazówki 

Optymalizacja czasu dodawania postów to nie jedyne co możesz zrobić, aby zwiększyć zasięgi. Jest kilka sztuczek, które mogą pomóc Ci dotrzeć do nowych odbiorców. Poniżej kilka sprawdzony przez nas metod: 

 • Hashtagi - służą one do kategoryzowania Twoich postów w wyszukiwarce Instagrama. Dodawaj zawsze adekwatne tagi, które będą pasowały językowo i tematycznie. Jeżeli zależy Ci na dotarciu do odbiorców w Polsce to skup się polsko brzmiących tagach. (Przeczytaj więcej o hashtagach

 • InstaStory - poinformuj swoich obserwujących o nowym poście na profilu. Dobrą metodą jest opublikowanie relacji z zamazanym zdjęciem. Jest to coraz częstsza praktyka, która daje bardzo dobre rezultaty. 

 • Kup lajki - im więcej lajków zdobędziesz w ciągu kilku godzin od publikacji tym większa szansa na to, że algorytm będzie Cię szeroko polecał. Coraz częstszą metodą wpłynięcia na algorytm jest kupienie lajków. 

Lajki na Instagram możesz kupić w naszym sklepie. Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo oraz anonimowość. Przejdź do naszego sklepu, aby zapoznać się z pełną oferta. 

Podsumowanie

Podsumowując, warto mieć na uwadze znaczenie odpowiedniego czasu dodawania zdjęć na Instagramie. Godziny publikacji mogą mieć istotny wpływ na zasięg i zaangażowanie użytkowników, dlatego dobrze jest dostosować się do preferencji swojej demografii oraz specyfiki branży.

Pytania i odpowiedzi

Wszystko co musisz wiedzieć. 

O której godzinie dodawać zdjęcia na Instagram?

 • Poniedziałek - 10:00 do 12:00
 • Wtorek - 9:00 do 14:00
 • Środa - 9:00 do 13:00 
 • Czwartek - 9:00 do 14:00
 • Piątek - 9:00 do 11:00

Co zrobić żeby wybić się na Instagramie?

Publikuj w odpowiednich godzinach, aby generować jak największe zaangażowanie. Im więcej ludzi zobaczy Twój post tym większa szansa na zdobycie nowych obserwujących. 

Jak często wrzucać zdjęcia na Instagram?

Tak często na ile masz coś do pokazania. Nie ma sensu wrzucać kolejny raz takiego samego zdjęcia. Wrzuć fotkę jak będziesz w fajnym miejscu, zrobisz coś ciekawego lub coś się wydarzy. 

RuffRuff App RuffRuff App by Tsun
Powrót do blogu

Chcesz zdobyć obserwujących?

Sprawdź naszą ofertę. Kup lajki i obserwacje na media społecznościowe.