Jak zarabiać na YouTube - 6 praktycznych metod

Jak zarabiać na YouTube - 6 praktycznych metod

Według badań coraz więcej młodych ludzi marzy o zostaniu YouTuberem. Nie ma co się dziwić - otworzenie konta na YouTube jest darmowe, a opublikować możesz dosłownie wszystko. A to czy osiągniesz sukces na skalę ogólnopolską czy globalną zależy jedynie od tego czy treści, które produkujesz są na odpowiednio wysokim poziomie. W tym artykule opowiem Ci o tym jak zacząć zarabiąc na YouTube.

Osiągnij wymagalny próg subskrypcji i Watch Time

Jeżeli chcesz zarabiać bezpośrednio na reklamach na YouTube to Twój kanał musi spełniać szereg warunków. Po pierwsze nie możesz być w żaden sposób karany za plagiat czy towrzenie treści niezgodnych z wytycznymi dla społeczności. Po drugie musisz osiągnąć wymaganą liczbę subskrypcji oraz czasu oglądania Twoich filmików. Na chwilę obecną musisz mieć 1000 subów i 4000 godzin czasu oglądania Twoich filmików. 

Porada: jeżeli masz już kanał, który zbiera wyświetlenia i subskrypcje to możesz przyszpieszyć proces dotarcia do wymaganego progu. Wystarczy, że wykupisz na naszej stronie pakiet subskrypcji oraz wyświetleń. Kliknij tutaj, aby przejść do sklepu.

Publikuj regularnie filmiki

Każda platforma społecznościowa uwielbia aktywnych użytkowników. YouTube z pewnością nagrodzi Cię za regularność. Dlatego publikuj nowe materiały w regularnych odstępach czasu. W zależności od tego ile czasu zajmuje Ci przygotowanie nagrania staraj się udostępniać filmiki przynajmniej raz w tygodniu. 

Najlepiej wybierz stałą godzinę publikacji. Dzięki temu Twoi widzowie będą wiedzieć kiedy mogą spodziewać się nowego nagrania. Sam śledzę kilka kanałów, które publikują swoje treści w wybrane dni i z przyzwyczajenia zaglądam na kanał w dniu publikacji. Jak wyrobisz nawyk w swoich widzach to o wiele łatwiej będzie Ci rozwijać swój kanał.

Używaj linków afiliacyjnych 

Bardzo wiele firm chętnie podzieli się prowizją od sprzedaży jeżeli przyprowadzisz klienta do ich firmy. W internecie istnieje mnóstwo programów partnerskich, które zapłacą Ci za każdego klienta. Jest to świetna metoda zarabiania ponieważ nie musisz tworzyć żadnego produktu czy usługi. Jeżeli na swoich filmikach pokazujesz na przykład jakieś oprogramowanie, z którego korzystasz to sprawdź czy ta firma posiada program partnerski. Może się okazać, że afiliacja stanie się Twoim głównym źródłem dochodu z YouTube.

Pamiętaj żeby polecać jedynie dobrej jakości produkty. Nie polecaj byle czego lub usług, które nie są powiązane z Twoją niszą. Jeżeli Twoi widzowie zostaną oszukani to mogą zrazić się do Ciebie i nigdy więcej Ci nie zaufać. Dlatego koniecznie weryfikuj firmy, które polecasz.

Porada: jeżeli chcesz dorobić to mamy własny program partnerski. Sprzedajemy lajki, followersów, wyświetlenia i wiele więcej. Jeżeli znasz kogoś zainteresowanego naszymi usługami to możesz zarejestrować się w naszym programie partnerskim. Otrzymasz 30% od każej sprzedaży z Twojego linku.

Nawiązuj współprace z firmami

Ten etap zarezerwowany jest tylko dla dużych graczy. Jeżeli masz już dużą widownię to na pewno będą zgłaszać się do Ciebie firmy z propozycjami współpracy. Jednak jeżeli nie masz jeszcze dużego kanału i jesteś na wczesnym etapie rozwoju to możesz skontaktować się z firmami, które powiązane są z Twoją niszą. 

Najprawdopodobniej nie otrzymasz żadnej zapłaty za nagranie filmiku, ale możesz poprosić o otrzymanie produktu na recenzję. Dzięki temu będziesz mógł tworzyć kolejne filmiki bez konieczności inwestowania w produkty. Oczywiście każda branża jest inna i musisz zastanowić się jak współpraca z firmą może być opłacalna dla dwóch stron

Dodaj możliwość wspierania kanału

Jeżeli tworzysz głównie poradniki to bardzo dobrze sprawdzi się opcja wspierania kanału na YouTube. Kanały posiadające ponad 1 000 subskrypcji mogą dodać przycisk wspierania pod swoimi fimikami.

Dla wspierających YouTube przygotował możliwośc otrzymywania dostępu do dodatkowych filmików, specjalne odznaki itd. Niestety niewielu użytkowników decyduje się na wspieranie YouTuberów dlatego nie nastawiaj się na gigatntyczne zyski. Jest to raczej forma dorobienia dodatkowych kilkuset złotych.

Własny sklep i usługi

Wielu YouTuberów którzy odnieśli sukces na YouTube ma jakieś umiejętnści, którymi można się podzielić z innymi. Wykorzystują więc oni swoje zasięgi i otwierają sklep, w którym można zamówić ich usługe lub produkt. A jeżeli nie posiadasz specjalnych umiejętności to możesz pójść w stronę sprzedaży akcesoriów i ubrań. Musisz jedynie zaprojektować grafikę i przygotować szablon sprzedaży. Aktualnie na rynku są firmy, które praktycznie całą logistyką zajmą się za Ciebie. Dobrym przykładem jest tutaj fima CupSell.pl

Jeżeli zajmujesz się grafiką komputerową lub posiadasz umiejętności, które można przekuć w biznes to możesz otworzyć sklep online i sprzedawać te usługi zwoim widzom. Sprawdza się to idealnie na kanałach tematycznych lub szkoleniowych.

Podsumowując - jak zarabiać na YouTube?

Jak widzisz, metod zarabiania na YouTube jest dużo. Pamiętaj, że nadmierna komercja nie jest dobrze odbierana przez społeczność. Jeżeli posiadasz mały kanał i będziesz na każdym kroku wciskał do gardła swoim widzom jakieś produkty to popsujesz swój wizerunek. Najlepiej skupić się na sprzedaży dopiero kiedy Twój kanał będzie duży.

Powrót do blogu

Chcesz zdobyć obserwujących?

Sprawdź naszą ofertę. Kup lajki i obserwacje na media społecznościowe.