Jak YouTube płaci za oglądalność? Zacznij zarabiać na swoich filmach!

Jak YouTube płaci za oglądalność? Zacznij zarabiać na swoich filmach!

Wiele osób, które nie są wtajemniczone w to jak działają darmowe serwisy internetowe nie ma pojęcia w jaki sposób YouTube płaci użytkownikom za publikowanie filmików. W końcu YouTube jest darmowy, prawda? Otóż prawda jest taka, że YouTube posiada swoich reklamodawców, którzy płacą za to żeby wyświetlać się pod filmikami o różnej tematyce. Jeżeli prowadzisz kanał Gamingowy, a firma, która sprzedaje akcesoria dla graczy chce skutecznie promować swój biznes to Twój kanał jest idealnym miejcem do reklamy. 

YouTube daje możliwość umieszczenia reklamy na początku filmiku, w trakcie trwania oraz na końcu. Jeżeli użytkownik obejrzy reklamę lub w nią kliknie to YouTube zarobi na tym pieniądze. Następnie 70% zarobionej kwoty przekażę właścielowi nagrania, czyli Tobie. 

Zarabianie na YouTube nie jest dla każdego. Trzeba spełniać warunki.

Najpierw musisz udowodnić, że potrafisz wygenerować odpowiednie zasięgi. Dopiero wtedy YouTube pozwoli Ci uczestniczyć w programie partnerskim. Na chwilę obecną wymagania to:

  • 1000 Subskrypcji 
  • 4000 Godzin oglądania filmików

W zależności od tematyki jaką się zajmujesz, powyższe liczby mogą być łatwe lub trudne do osiągnięcia. Jeżeli publikujesz regularnie fimiki i posiadasz stały przyrost subskrybentów to osiągnięcie wspomnianego pułapu będzie kwestią czasu. Warto pamiętać, że czas oglądania 4000 godzin musisz osiągnać w trakcie ostatnich 365 dni. Jeżeli tworzysz krótkie nagrania to będziesz musiał naprodukować bardzo dużo wyświetleń. 

Pssst! Jeżeli chcesz pójść na skróty to mamy dla Ciebie super ofertę. Na naszej stronie możesz kupić zarówno subskrypcje jak i czas oglądania. Kup wartości jakich Ci brakuje do osiągnięcia progu monetyzacji i zacznij zarabiać na swojej pasji! Ceny za subskrypcję zacznynają się od 13 groszy!

No dobra, ale ile na tym można zarobić?

Nie jest to łatwy temat ponieważ każdy zajmuje się inną branżą. A to ile zarobisz zależy tylko i wyłącznie od tego jak dużo są w stanie zapłacić reklamodawcy za wyświetlenie się na filmiku w Twojej tematyce. Dlatego dla uproszczenia poniżej pokażę stawki jakie średnio płacą reklamodawcy za 1000 wyświetleń. Jest to wartość jaką otrzymuje Google, a następnie część z tej kwoty (70%) przekazuje YouTuberowi

1. Zarabianie Online $13.52

2. Reklama w Social Media $12.41

3. Finanse i Inwestycje $12.25

4. Filmiki Edukacyjne $9.89

5. Fotografia i tworzenie filmów $7.31

6. Samochody $4.23

7. Lifestyle $3.47

8. Moda $3.13

9. Rozrywka $2.74

10. Gotowanie $2.50

11. Technologia $2.39

12. Recenzje $2.03

13. Fitness $1.60

14. Muzyka $1.46

15. Gry komputerowe $1.40

16. ASMR $0.29

Powyższe wartości jednak są uśrednione. Trzeba brać poprawkę na to, że są kraje bogatsze oraz biedniejsze. Dlatego na przykład reklamodawcy w Stanach Zjednoczonch są w stanie zapłacić więcej pieniędzy za reklamę niż reklamodawca z Bangladeszu. Jednak wartości powyżej pokazują jakimi branżami warto się zainteresować jeżeli zależy Ci na jak największej ilości pieniędzy zarobionych za 1000 wyświetleń. 

 

Powrót do blogu

Chcesz zdobyć obserwujących?

Sprawdź naszą ofertę. Kup lajki i obserwacje na media społecznościowe.