Jak udostępnić post na Instagramie? Poradnik

Jak udostępnić post na Instagramie? Poradnik

Zaczynasz przygodę z Instagramem i szukasz sposobu jak udostępnić swój pierwszy post? Trafiłeś w dobre miejsce! W tym artykule dowiesz się o tym jak krok po kroku udostępnić post oraz poznasz możliwe przyczyny przez, które nie możesz udostępnić treści. Zapraszamy do lektury! 

Czym jest udostępnianie postów na Instagramie? 

Udostępnienie postów to dzielenie się zdjęciami z innymi ludźmi. Na Instagramie jest kilka rodzajów udostępniania postów i dzisiaj wszystkie z nich opiszemy. 

 • Udostępnianie postów w profilu - opublikowanie zdjęcia, które dotrze do Twoich obserwujących oraz osób, które będą przeglądały hasztagi, które wpiszesz pod zdjęciem. 
 • Udostępnianie postów w relacji - W ten sposób możesz dać znać swoim followersom o tym, że na Twoim profilu pojawił się nowy post. 
 • Udostępnianie postów innych - Chcesz odnieść się do posta innej osoby? Pokażemy Ci sposób jak udostępnić posty innych ludzi. 

Jak udostępnić post w profilu? 

Jest to bardzo proste i możesz opublikować swój pierwszy post w zaledwie kilka minut.

 1. Przejdź do aplikacji Instagram. 
 2. Na dole wybierz przycisk "+"
 3. Wybierz zdjęcia oraz określ miejsce publikacji jako "post"
 4. Wybierz filtr, który chcesz dodać do zdjęcia i kliknij "dalej"
 5. Dodaj opis uzupełniając go o hasztagi pasujące do Twojego zdjęcia. Oznacz osoby, dodaj muzykę oraz określ lokalizację.
 6. Naciśnij "udostępnij" 

Jak udostępnić post w relacji? 

Możesz udostępnić dowolny post w swojej relacji. 

Jak udostępnić post w relacji na Instagramie

 1. Przejdź do aplikacji Instagram. 
 2. Znajdź post, który chcesz udostępnić. 
 3. Naciśnij przycisk papierowego samolotu 
 4. Wybierz opcję "dodaj do relacji" 
 5. Dostosuj wygląd posta w relacji przy pomocy konfiguratora
 6. Naciśnij "dodaj" 

Jak udostępnić czyjś post na Instagramie? 

Niestety Instagram nie posiada takiej funkcji, ale jest metoda, aby to obejść. 

 1. Otwórz aplikację Instagram
 2. Znajdź post, który chcesz udostępnić w swoim profilu.
 3. Zrób zrzut ekranu i wykadruj zdjęcie 
 4. Naciśnij "+" na dole ekranu
 5. Dodaj zrzut ekranu jako nowy post

Dlaczego nie mogę udostępnić posta na Instagramie?

W poprzedniej części tego artykułu wspomnieliśmy o tym, że możesz udostępnić dowolny post na Instagram Stories. Są jednak ograniczenia, które mogą sprawdzić, że udostępnienie posta nie będzie możliwe. Poniżej przykłady: 

 • Użytkownik wyłączył możliwość udostępniania - w ustawieniach aplikacji można ustawić większą prywatność, która przekłada się na brak możliwości udostępniania postów w relacji. 

 • Prywatne konto - nawet jeżeli obserwujesz kogoś, kto posiada prywatne konto to nie będziesz mógł udostępnić treści z jego profilu publicznie|

 • Brak możliwości udostępniania postów w profilu - Instagram nie posiada takiej funkcji, która pozwoliłaby udostępnić w profilu zdjęcie innego użytkownika. Jedyną opcją jest zrobienie screena i udostępnienie go jako post. Alternatywnie możesz poprosić autora posta o oznaczenie Cię na zdjęciu - w takiej sytuacji w Twoim profilu będzie się wyświetlań ten post. 

Jak zablokować możliwość udostępniania posta? 

jak wyłączyć udostępnienie posta na Instagramie

Wiele osób ceni sobie prywatności i nie chce, aby ktoś udostępniał ich posty bez zgody. Dla takich osób Instagram przygotował funkcję, która pozwala ograniczyć możliwość udostępniania przez inne osoby. Tutaj znajdziesz sposób jak wyłączyć możliwość udostępniania postów: 

 1. Przejdź do aplikacji Instagram. 
 2. Ze strony głównej przesuń palcem w prawo, aby otworzyć aparat.
 3. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk koła zębatego 
 4. Wybierz ustawienia "relacja" 
 5. Wyłącz "zezwól na udostępnianie relacji" 

Zalety udostępniania postów na Instagramie

Instagram stories ciekawostka

Udostępnianie postów na InstaStory niesie ze sobą bardzo wiele korzyści. Jeżeli chcesz, aby Twój profil był ciekawy oraz zróżnicowany to jest to świetny sposób, aby złamać monotonię i podzielić się ze swoimi obserwującymi czymś ciekawym. 

 • Wspólna promocja - masz znajomego z dużą ilością obserwujących? Jeśli udostępni Twój post to szybko zwiększysz zasięgi i zdobędziesz nowych obserwujących.

 • Przełamanie monotonii - publikowanie ciagle postów w profilu może być nudzące. Dobrze jest to przełamać wrzucając coś ciekawego na relację. 

 • Przypomnienie o nowych postach - wrzuciłeś nowy post na profil? Przypomnij o tym swoim obserwującym przy pomocy InstaStory. 

Podsumowanie

W tym artykule omówiliśmy, jak udostępnić post na Instagramie. Poznaliśmy zalety udostępniania treści innych użytkowników oraz przyczyny, dla których czasem możemy mieć trudności z udostępnieniem posta. Dowiedzieliśmy się także, jak dokładnie można podzielić się czyimś postem na własnym profilu lub w relacji.

Repostowanie treści na Instagramie jest popularną praktyką, ale warto pamiętać o zachowaniu odpowiednich zasad i szacunku do autorów oryginalnych wpisów. Ważne jest również rozumienie praw autorskich i korzystanie z funkcji udostępniania dostępnej na platformie.

FAQ

Jak udostępnić post na swoim story? 

Otwórz aplikację Instagram, a następnie znajdź interesujący Cię post. Kliknij ikonę papierowego samolocika i udostępnij w relacji. 

Dlaczego nie mogę udostępnić posta na Instagramie? 

Najczęstszym powodem jest wyłączenie przez autora posta możliwości udostępniania postów w relacji. Innym powodem może być prywatność konta, z którego chcesz udostępnić post.  

RuffRuff App RuffRuff App by Tsun
Powrót do blogu

Chcesz zdobyć obserwujących?

Sprawdź naszą ofertę. Kup lajki i obserwacje na media społecznościowe.