Jak sprawdzić kto odwiedza mój profil na Instagramie? [Jest sposób!]

Jak sprawdzić kto odwiedza mój profil na Instagramie? [Jest sposób!]

Chcesz dowiedzieć się, kto odwiedza Twój profil na Instagramie? Czy istnieje sposób, aby poznać tajemniczych przeglądaczy Twoich InstaStory? Odpowiedzi na te pytania postaramy się znaleźć w tym artykule! Sprawdź, jakie możliwości oferuje Instagram oraz czy istnieją narzędzia do odkrycia swoich "stalkerów".

O jakich czynnościach informuje Instagram?

Na początek wypadałoby wyjaśnić o jakich czynnościach Instagram klarownie informuje właściciela profilu. Dzięki temu będziesz wiedział czego unikać oraz na co zwracać uwagę jeżeli zauważysz aktywność na swoim koncie. 

 • Like pod zdjęciem - dostaniesz powiadomienie jeżeli ktoś zostawi lajka pod Twoim postem. Co ciekawe jeżeli szybko tego lajka usunie i nie zdążysz zobaczyć powiadomienia w aplikacji to ta informacja zniknie. 
 • Komentarz - To samo tyczy się komentarzy. Jeżeli ktoś zostawi komentarz to zostaniesz o tym poinformowany. 
 • Wyświetlenia InstaStory - jeżeli ktokolwiek zobaczy Twoją relację to zobaczysz tę osobę w statystykach. Niestety ta funkcja nie działa w przypadku wyróżnionych relacji. 
 • Polubienie komentarza - jeżeli ktoś polubi Twój komentarz to również otrzymasz notyfikację. 

Jakie statystyki możesz sprawdzić? 

Zwyczajne konto na Instagramie posiada bardzo ograniczone możliwości monitorowania statystyk. Dlatego wielu użytkowników decyduje się na przełączenie na konto profesjonalne (firmowe). Nie musisz oczywiście posiadać firmy, aby takie konto prowadzić. 

Mając dostęp do konta profesjonalnego możesz śledzić ogólne statystyki związane z zasięgami Twoich postów oraz ich aktywnością. Niestety nie ma możliwości sprawdzenia kto dokładnie odwiedza Twój profil. 

Jakie statystyki możesz sprawdzić? 

 • Zasięg postów - liczba osób, która zobaczyła Twoje posty. 
 • Zaangażowane konta - ilość osób, które weszły w interakcję (lajk, komentarz, obserwowanie) 
 • Łączna liczba obserwatorów - ilość Twoich obserwujących z procentowym wzrostem lub spadkiem względem poprzedniego miesiąca. 
 • Udostępniona zawartość - ilość postów oraz relacji, które udostępniłeś w ciągu ostatniego miesiąca. 

Ponadto do każdego posta indywidualnie możesz sprawdzić:

 • Zasięg posta
 • Ile osób odwiedziło Twój profil
 • Liczba polubień i komentarzy. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o koncie profesjonalnym na Instagramie to sprawdź oficjalną stronę

Jak włączyć konto profesjonalne? 

Jak włączyć konto profesjonalne na Instagramie

Konto profesjonalne jest całkowicie bezpłatne. Polecamy korzystanie z tej funkcji nie tylko firmom, ale również osobom, którym zależy na śledzeniu statystyk swojego konta. 

 1. Zaloguj się do aplikacji Instagram. 
 2. Przejdź do swojego profilu
 3. Naciśnij 3 kreski w prawym górnym rogu ekranu
 4. Wybierz opcję "Typ konta i narzędzia" 
 5. Kliknij "przejdź na konto profesjonalne" 

Kiedy masz już konto profesjonalne to możesz monitorować swoje statystyki. Jeżeli szukasz sposobu na zwiększenie ilości obserwujących na IG to sprawdź naszą ofertę i kup followersów. 

Oficjalny sposób na znalezienie stalkera

Jeśli zastanawiasz się, czy istnieje sposób na sprawdzenie kto przegląda Twój profil na Instagramie, to mamy dla Ciebie pewną wskazówkę. Nie jest to metoda gwarantująca 100% skuteczność, ale czasami może okazać się pomocna w 'przyłapaniu' kogoś na stalkowaniu Twojego konta.

Chodzi o wykorzystanie InstaStory - funkcji pozwalającej na udostępnianie chwilowych relacji ze swojego dnia. Publikując taką historię, będziesz informowany o każdej osobie, która ją obejrzała. 

Jak dodać InstaStory? 

Relacje na Instagramie to zdjęcia lub krótkie filmy, które udostępniamy na maksymalnie 24 godziny. W tym czasie jeżeli ktoś wyświetli Twoją relację to zostanie odnotowany w statystykach. 

 1. Przejdź do aplikacji Instagram.
 2. W lewym górnym rogu ekranu naciśnij na swoje zdjęcie profilowe 
 3. Wybierz zdjęcie, które chcesz udostępnić. 

Jest jednak pewien haczyk. Nigdy nie wiesz kiedy będziesz stalowany. Dlatego powinieneś mieć aktywną relację właściwie przez cały czas. To będzie wiązało się z regularnym publikowaniem co 24 godziny. 

Czy istnieją aplikacje do sprawdzania, kto Cię stalkuje? 

Aplikacja do sprawdzenia kto odwiedza Twój profil na Instagramie

Być może słyszałeś o aplikacjach, które pozwalają sprawdzić kto dokładnie odwiedza Twój profil. W App Store lub Sklepie Play znajdziesz sporo tego typy propozycji. Niestety te aplikacje nie wnoszą realnie niczego nowego, a mogą doprowadzić do włamania na Twoje konto. 

Jak to działa? 

 • Aplikacje wymagają podania hasła do Twojego konta na Instagramie. 
 • Korzystając z danych o tym kto lubi Twoje zdjęcia oraz jak często wyświetla relacje szacuje kto może być Twoim stalkerem. 
 • Takie aplikacje nie dają żadnej pewności, że namierzone osoby rzeczywiście przeglądają Twój profil. 

Aplikacje sprawdzające, kto odwiedza Twój profil

Jeżeli jednak zdecydujesz się skorzystać z takich aplikacji to przedstawimy Ci listę przetestowanych przez nas propozycji. Zaznaczam, że korzystanie z tego oprogramowania może być ryzykiem dla Twoich danych wrażliwych, więc robisz to na własną odpowiedzialność. 

Reports+ for Instagram

Najpopularniejsza apka tej kategorii. Poza sprawdzeniem kto Cię "stalkuje" pozwala również sprawdzić kto Cię przestał obserwować oraz sprawdzić najbardziej zaangażowanych obserwujących.

xView: Reports Profile Tracker

Najwyżej oceniona apka tej kategorii w App Store. Aplikacja pozwala na to samo co Reports+ oraz określenie kto dezaktywował swojego konto na Instagramie. Dzięki temu wiesz, że nie dostałeś unfollow tylko ktoś przestał używać swojego konta. 

Followers - Tracker Insight

Apka posiada najniższą ocenę na naszej liście. Pozawala na to samo co poprzednicy - możesz również anonimowo wyświetlać InstaStory innych użytkowników. Może być to przydatne kiedy Ty chcesz sprawdzić anonimowo czyjś profil. 

Viralowy filmik z TikToka 

viralowy filmik z TikToka

W 2023 roku internet obiegł viralowy filmik z TikToka, który twierdził, że Instagram wprowadził nową funkcję pozwalającą sprawdzić kto przegląda nasz profil i robi screenshoty. Od razu pojawiły się tysiące komentarzy i spekulacji na temat tej rewolucyjnej możliwości.

Niektórzy użytkownicy byli podekscytowani perspektywą poznania tajemniczych stalkerów, podczas gdy inni byli sceptyczni co do autentyczności tego filmiku. Niestety dla wszystkich zainteresowanych - okazało się to jedynie kolejną internetową plotką.

Instagram nie posiada funkcji umożliwiającej sprawdzenie kto odwiedza nasz profil czy wykonuje screenshoty. Warto zachować zdrowe podejście do informacji krążących w sieci i nie dać się zwieść fałszywym doniesieniom.

Podsumowanie

W trakcie korzystania z Instagrama warto pamiętać, że nie istnieje oficjalny sposób na sprawdzenie kto przegląda nasz profil. Chociaż istnieją różne narzędzia i aplikacje obiecujące taką funkcjonalność, nie są one bezpieczne ani skuteczne.

Najlepszym sposobem na monitorowanie zaangażowania użytkowników w nasze treści jest przełączenie konta na profesjonalne. Dzięki temu możemy śledzić statystyki dotyczące aktywności naszych obserwujących oraz dowiedzieć się o najlepszych godzinach publikacji.

Pytania i odpowiedzi.

Zebraliśmy najważniejsze pytania w jedno miejsce, abyś mógł szybko uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. 

Czy można sprawdzić kto oglądał mój profil na Instagramie?

Oficjalnie nie ma takiej opcji. Możesz spróbować dodać InstaStory i liczyć na to, że stalker przypadkiem kliknie w Twoją relację. Wtedy masz pewność, że ta osoba przeglądała Twój profil. 

Jak sprawdzić ile razy ktoś oglądał relacje na ig?

Instagram nie oferuje takiej statystyki. Mówi się, że im wyżej na liście odwiedzających InstaStory tym częściej ktoś obejrzał relację. Jednak nie jest to potwierdzone przez Instagrama. 

Czy kolejność osób na relacji IG ma znaczenie?

Oficjalnie Instagram nie komentuje tego. Jednak wiele testów wskazuje na to, że istnieje korelacja między tym jak aktywny jest ktoś na Twoim profilu, a wysokością na liście kontaktów. 

Czy istnieją aplikacje do sprawdzania kto stalkuje na Instagramie? 

Są aplikacje, które służą do monitorowania Twoich statystyk. Jednak nie pokazują one tego kto naprawdę odwiedził Twój profil, a jedynie szacują, kto może to robić bazując na aktywności tej osoby (lajki, komentarze, wyświetlenia).
RuffRuff App RuffRuff App by Tsun
Powrót do blogu

Chcesz zdobyć obserwujących?

Sprawdź naszą ofertę. Kup lajki i obserwacje na media społecznościowe.