Jak pobrać zdjęcie z Instagrama? (Sprawdzone aplikacje!)

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama? (Sprawdzone aplikacje!)

Mogłoby się wydawać, że pobranie zdjęcia z Instagrama jest czymś banalnie prostym. W końcu to platforma społecznościowa do dzielenia się fotkami. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste. Instagram nie posiada wbudowanej funkcji pobierania zdjęć ze względu na prawa autorskie. Dlatego dzisiaj pokażemy Ci jak szybko i skutecznie pobierać zdjęcia z Instagrama. Zapraszamy do lektury. 

Co znajdziesz na Instagramie? 

Instagram słynie z fotek. Poza selfiaczkami i zdjęciami kotów znajdziesz tam również piękne zdjęcia, które nadawałyby się na reklamę. Biorąc pod uwagę skalę bardzo ciężko jest upilnować ponad 800 milionów ludzi, którzy mogliby kompletnie nieświadomie używać czyichś zdjęć wbrew przepisom. 

Dlatego Instagram celowo zdecydował, że nie pozwoli użytkownikom na zapisywanie zdjęć w galerii. Tak na wszelki wypadek, aby nikt nie wpadł do głowy, aby udostępniać te fotki dalej lub użyć ich do celów komercyjnych. 

Czy pobieranie zdjęć z Insta jest legalne?

I tak i nie. Jeżeli pobierzesz fotkę do celów prywatnych to jest to całkowicie legalne. Takie zdjęcie możesz powiesić sobie nawet nad łóżkiem i nikt nie będzie miał z tym problemu.

Komplikacje pojawią się w momencie kiedy będziesz chciał wykorzystać zdjęcie do celów komercyjnych lub kiedy zaczniesz rozpowszechniać fotki poza platformą Instagrama. 

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama na telefon? 

jak pobrać zdjęcie z instagram

Najprostszą metoda jaka przychodzi do głowy to zrobienie zrzutu ekranu. W większości przypadków jest to wystarczające, aby zachować fotkę, która Cię interesuje. Nie martw się - autor zdjęcia nie zostanie poinformowany o tym, że zrobiłeś zrzut ekranu. 

 1. Przejdź do aplikacji Instagram.
 2. Znajdź interesujące Cię zdjęcie
 3. Zrób zrzut ekranu (zgodnie z instrukcją telefonu) 
 4. Wykadruj zdjęcie tak, aby nie było widać interfejsu platformy.
 5. Gotowe!

Gotowe. To takie proste. Jednak nie jest to pobieranie zdjęcia, a zrobienie zrzutu ekranu. Jeżeli chcesz dosłownie dobrać zdjęcie z Instagrama to poniżej przedstawiam aplikacje, które mogą Ci w tym pomóc. 

InstaSave (iOS) (Pobierz)

 • Pobierz zdjęcia, filmiki oraz InstaStory
 • Skopiuj link, otwórz InstaSave i wklej. 
 • Ocena aplikacji 4.8 / 5

InSave (iOS) (Pobierz)

 • Pobierz zdjęcia, filmiki oraz InstaStory
 • Skopiuj link, otwórz InSave i wklej. 
 • Ocena aplikacji 4.4 / 5

Instant Save (iOS) (Pobierz)

 • Pobierz zdjęcia, filmiki oraz InstaStory
 • Skopiuj link, otwórz InstantSave i wklej. 
 • Ocena aplikacji 4.8 / 5

Insget (Android) (Pobierz)

 • Pobierz zdjęcia, filmiki oraz InstaStory
 • Skopiuj link, otwórz Insget i wklej. 
 • Ocena aplikacji 4.5 / 5

InSaver (Android) (Pobierz)

 • Pobierz zdjęcia, filmiki oraz InstaStory
 • Skopiuj link, otwórz inSaver i wklej. 
 • Brak oceny aplikacji

Instant Saver for Instagram (Android) (Pobierz

 • Pobierz zdjęcia, filmiki oraz InstaStory
 • Skopiuj link, otwórz Instant Saver i wklej. 
 • Ocena aplikacji 3.1 / 5

Jak pobrać zdjęcia na komputer? Strony internetowe

Nie każdy przecież musi używać aplikacji, prawda? Naszym zdaniem zdecydowanie wygodniej jest pobrać zdjęcia przy pomocy strony internetowej. Wystarczy, że skopiujesz link do zdjęcia i przejdziesz do jednej z poniższych stron. Następnie wklej i pobierz. 

Inflact 

 1. Skopiuj link do zdjęcia z Instagrama.
 2. Wklej w Inflact
 3. Pobierz fotkę 

Snapinsta

 1. Skopiuj link do zdjęcia z Instagrama.
 2. Wklej w Snapinsta
 3. Pobierz fotkę 

FastDL.app 

 1. Skopiuj link do zdjęcia z Instagrama.
 2. Wklej w FastDL.app
 3. Pobierz fotkę 

Jak bronić się przed pobieraniem Twoich zdjęć?

A może jesteś po drugiej stronie barykady i nie chcesz, aby ktoś pobierał Twoje fotki. Niestety nie ma w 100% gwarancji, że komuś nie uda się pobrać Twoich zdjęć. Najprostszą metodą jest posiadanie prywatnego konta. W ten sposób ograniczysz dostęp do Twoich zdjęć jedynie dla osób, które Cię obserwują. 

O tym jak zobaczyć prywatne konto na Instagramie możesz przeczytać na naszym blogu. Pokazaliśmy tam metodę, która pozwoli sprawdzić jakie fotki znajdują się na prywatnym profilu. Niestety nie jest to takie proste, ale możliwe!

Podsumowanie

Jak widzisz pobieranie zdjęć nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Jeżeli posiadasz odpowiednią apkę lub wiesz na jaką stronę wejść to pobieranie treści z Instagrama staje się banalnie proste. Wszystkie apki oraz strony internetowe zostały przez nas przetestowane. Sprawdziliśmy czy działają oraz jaki jest user experience. 

PS: Jeżeli chcesz zwiększyć zasięgi na swoich mediach społecznościowych to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertę. Oferujemy pakiety obserwujących na Instagrama, które zwiększą Twoje organiczne zasięgi. 

Jak pobrać zdjęcia z Instagrama na telefon?

Do wyboru masz mnóstwo aplikacji. Spróbuj skorzystać z InstaSave (iOS) lub Insget (Android). Przetestowaliśmy te aplikacje i możemy je polecić. 

Jak wydrukować zdjęcia z Instagrama?

Do tego potrzebujesz pobrać zdjęcie. Użyj strony internetowej Inflact, aby pobrać zdjęcie w wysokiej rozdzielczości. Następnie wydrukuj zdjęcie przy pomocy swojej drukarki. 

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama w pełnej rozdzielczości?

Do tego polecamy stronę SnapInsta. Wystarczy, że wkleisz link do zdjęcia, a strona pobierze fotkę w najwyższej dostępnej rozdzielczości. 

RuffRuff App RuffRuff App by Tsun
Powrót do blogu

Chcesz zdobyć obserwujących?

Sprawdź naszą ofertę. Kup lajki i obserwacje na media społecznościowe.