Co to jest DM na Instagramie? - Skrót i Definicja (2024)

Co to jest DM na Instagramie? - Skrót i Definicja (2024)

Czy spotkałeś się z określeniem DM na Instagramie? Nie wiesz co to jest? W tym artykule szczegółowo wytłumaczymy czym jest Direct Message, jakie posiada funkcje oraz ograniczenia. Z tego artykułu dowiesz się również jak wysyłać DM, udostępniać posty oraz cofnąć wysłane wiadomości. 

Co to jest DM? 

DM na Instagramie, czyli Direct Message, to funkcja umożliwiająca wysyłanie prywatnych wiadomości do innych użytkowników bez konieczności udostępniania treści publicznie. Dzięki DM można nawiązać bezpośredni kontakt z przyjaciółmi, rodziną czy nawet markami i influencerami.

Korzystając z DM na Instagramie, można wysłać różnorodne treści - od codziennych rozmów po współpracę biznesową. Możesz podzielić się postem ze swojego feedu lub relacją bądź przesłać interesujący link.

Pamiętaj jednak o pewnych ograniczeniach wynikających z ustawień prywatności konta odbiorcy - niektóre wiadomości mogą być dostarczone dopiero po zaakceptowaniu Twojej prośby przez drugą osobę.

Jak wysłać DM na Instagramie? 

Jak wysłać DM na Instagramie krok po kroku
 • Na Android lub iOS - Przejdź do aplikacji Instagram i zlokalizuj w prawym górnym rogu ekranu przycisk papierowego samolotu lub ikonki Messengera. W zależności od tego jakiego telefonu używasz ikonka może być inna.

  Ponownie w prawym górnym rogu ekranu dotknij przycisk długopisu i wybierz osobę, do której chcesz wysłać wiadomość. 

 • Na komputerze - Przejdź na stronę Instagram.com i zaloguj się do swojego konta. Po lewej stronie znajdziesz zakładkę "wiadomości" oznaczoną symbolem papierowego samolocika. Naciśnij ten przycisk i kliknij na ikonę długopisu. Wybierz osobę, do której chcesz wysłać wiadomość. 

Co można wysłać w DM? 

Funkcje Direct Message na Instagramie

W DM na Instagramie możesz wysłać różne rodzaje treści, aby komunikować się z innymi użytkownikami w sposób bardziej intymny niż publiczne posty.

 • Wiadomości tekstowe - maksymalnie do 2000 znaków
 • Zdjęcia z biblioteki - bez ograniczeń co do rozmiaru pliku. 
 • Nowe zdjęcia - takie, które robisz tu i teraz. 
 • Głosówki - krótkie wiadomości głosowe, które trwają maksymalnie 1 minutę. 
 • Posty - możesz udostępnić dowolny post, który znajdziesz na Instagramie. 
 • Relacje - masz możliwość wysłania relacji każdej osoby, które udostępniła ją publicznie. 

Jak usunąć wiadomość z DM na Instagramie?

Jeżeli chcesz pozbyć się konwersacji z Twojego konta to wystarczy, że zalogujesz się do aplikacji i przejdziesz do DM na Instagramie. Następnie przesuń palcem w prawo na rozmowie, którą chcesz usunąć i wybierz opcję "więcej". Potwierdź przyciskiem "usuń". Gotowe! 

Jak cofnąć wysłanie wiadomość? 

Anuluj wysłanie wiadomości na Instagramie

Czasami zdarzy się, że wyślesz błędnie wiadomość. Instagram od niedawna oferuje możliwość cofnięcia wysłanej wiadomości. Przytrzymaj palcem na wiadomości, którą chcesz usunąć, a następnie potwierdź klikając "anuluj wysłanie". 

Jak wykorzystać DM w biznesie?

Wykorzystanie DM na Instagramie w biznesie może być niezwykle skutecznym narzędziem do budowania relacji z klientami i promocji produktów czy usług.

Dzięki bezpośredniej komunikacji możesz szybko odpowiadać na pytania potencjalnych klientów, udzielać informacji o nowościach, a nawet prowadzić kampanie marketingowe. 

Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę:

 • Odpisuj na wiadomości szybko i bez błędów gramatycznych
 • Jeżeli nie możesz w pełni odpisać w tym momencie to daj znać klientowi, że otrzymałeś wiadomość i odpowiesz najszybciej jak będziesz mógł 
 • Pamiętaj o tym, aby włączyć powiadomienia dotyczące czatów w telefonie. Dzięki temu nie ominie Cię żadna wiadomość.
 • Wiadomości możesz wzbogacić o emoji lub hasztagi, które sprawią, że konwersacja będzie wyglądała przyjaźniej. 

Jakie są ograniczenia? 

Direct Message na Instagramie posiada jednak pewne ograniczenie. Aby chronić użytkowników przed spamem została wprowadzona funkcja, która blokuje wiadomości od nieznanych osób. 

Jeżeli taka opcja jest włączona w ustawieniach obcej osoby, do której chcesz wysłać wiadomość to taka osoba będzie musiała najpierw zaakceptować chęć rozmowy poprzez Instagram Direct. 

Podsumowanie

Wartościowa funkcja DM na Instagramie może być wykorzystana zarówno w relacjach prywatnych, jak i biznesowych. Dzięki prostemu interfejsowi wysyłanie wiadomości staje się łatwe i wygodne dla użytkowników. Możliwość dzielenia się postami oraz relacjami z innymi osobami sprawia, że komunikacja staje się bardziej interaktywna.

FAQ

Jak zrobić DM na Instagramie? 

Zaloguj się do aplikacji Instagram, a następnie w prawym górym rogu ekranu kliknij na ikonę papierowego samolotu. Następnie naciśnij przycisk długopisu i wybierz osobę, do której chcesz napisać. 

Czy na Instagramie można wysyłać prywatne wiadomości?

Tak, ta funkcja nazwana jest DM (Direct Message). Możesz w ten sposób wysyłać zdjęcia, filmiki, posty, głosówki. 

O co chodzi z zaproszeniem do czatu na Instagramie? 

Jest to zabezpieczenie przed spamem. Jeżeli nie obserwujesz kogoś kto chce do Ciebie napisać to najpierw będziesz musiał zaakceptować wiadomość od nieznajomego.

Jak wysłać wiadomość do nieznajomego na Instagramie?  

Jeżeli taka osoba Cię nie obserwuje na Instagramie to automatycznie Twoje wiadomości będą wpadać do folderu "prośby". Wtedy odbiorca może zaakceptować chęć rozmowy i będziesz mógł przejść do konwersacji. 

RuffRuff App RuffRuff App by Tsun
Powrót do blogu

Chcesz zdobyć obserwujących?

Sprawdź naszą ofertę. Kup lajki i obserwacje na media społecznościowe.