Chcesz się wybić na TikToku? - 6 praktycznych sposobów

Chcesz się wybić na TikToku? - 6 praktycznych sposobów

Rozwój TikToka przyspiesza coraz bardziej. Niedawno TikTok prześcignął YouTube w średnim czasie jaki użytkownik spędza na platformie. Dlatego nie dziwi to, że wielu młodych ludzi (oraz firm) chce się wybić na TikToku i wejść do elitarnego grona ludzi zarabiających na życie robieniem śmiesznych, krótkich filmików. W tym artykule opowiem Ci o tym jak się wybić i przekażę kilka sposób na to jak zwiększyć zasięgi Twojego filmiku.

1. Bądź konsekwentny

TikTok tak jak wiele innych platform społecznościowych nagradza za regularność. Twórz regularnie treści nawet jeśli nie docierają do dużej ilości odbiorców. Może będziesz mieć szczęście i jeden z kilkuset opublikowanych przez Ciebie TikToków stanie się viralem. Nie możesz poddawać się na samym początku drogi.

2. Dbaj o algorytm

Platformy społcmzenościowe używają swoich algorytmów do pozycjonowania. Dzięki tym algorytmom TikTok wyświetla Ci treści, które lubisz, oglądasz i możesz chcieć ich więcej. Dbaj o to, aby Twoje TikToki miały długi czas oglądania, posiadały dużo lajków oraz wyświetleń. Możesz podesłać filmiki swoim znajomym i poprosić ich o nabicie polubień i czasu oglądania. Od czegoś trzeba zacząć

A jeżeli potrzebujesz dużo większej liczby polubień to tutaj wkraczamy do gry. Sprawdź ofertę naszego sklepu i kup polubienia na TikTok już od 5,99zł. Pełną ofertę znajdziesz klikając tutaj.

3. Nie zapominaj o trendach

Jeżeli będziesz nagrywał to co jest w #dlaciebie zwiększasz szanse na zdobycie gigantycznych zasięgów. Istnieje szansa, że stworzysz coś na tyle kreatywnego, że zostaniesz rozpoznawalny w naszym kraju. Kto nie próbuje ten nie pije szampana więc kombinuj.

4. Opowiadaj o pracy lub zainteresowaniach

Jeżeli posiadasz specyficzną pracę lub nietypowe zainteresowania to opowiedz o tym na swoim TikToku. Każdy lubi ciekawe historie i jeżeli robisz coś niestandardowego to na pewno zainteresujesz tym mnóstwo osób. Jeżeli przykładowo uprawiasz Skydiving to możesz opowiadać o tym jak wygląda szkolenie, emocje lub możesz opowiadać jakieś anegdoty związane ze skokami, które oddałeś. Możliwości jest bardzo wiele, a wszystko zależy od tego jakie wiesz hobby. 

5. Zadbaj o sprzęt i oświetlenie

Nie musisz mieć bardzo drogiej kamery. Wystarczy dobry telefon i zadbanie o odpowiednie ustawienie światła. TikTok jest platformą, na której wizualne doznania mają ogromny wpływ na czas oglądania. Dlatego zadbaj o to, aby Twoje filmiki wyglądało schludnie i były przyjemne dla oka.

6. Używaj popularnych teraz piosenek

Muzyka uzależnia i może wpaść w ucho. Bardzo wielu użytkowników TikToka wyszykuje filmików filtrując po piosence. Twórz TikToki pod hitowe utwory i zwiększ szansę na dotarcie do większej liczby użytkowników. 

Czyli jak się wybić? Podsumowanie

Niestety nie ma reguły, która uczyni z Ciebie gwiazdę TikToka. Wszystko zależy od wielu zmiennych takich jak Twoja osobowość, charyzma, umiejętności oraz szczęście. Są osoby, które są po prostu śmieszne i na tym oparły całą swoją rozpoznawalność. Są również osoby, które po prostu opowiadają o swoich doświadczeniach i ludzie tego słuchają. Musisz znaleźć swoją niszę i próbować na różne sposoby. Ważne, aby tworzyć treści z pasji, a nie dla pieniędzy czy sławy. Jeżeli będziesz robić te filmiki dlatego, że sprawia Ci to przyjemność to znacząco zwiększysz szanse na odniesienie sukcesu.

 

 

 

Powrót do blogu

Chcesz zdobyć obserwujących?

Sprawdź naszą ofertę. Kup lajki i obserwacje na media społecznościowe.